Kateřina Krobová - DRAMATURGYNĚ

Kateřina Krobová se narodila v roce 1979. Ve své kariéře působila jako prodavačka v knihkupectví, rekvizitářka, herečka Divadla na tahu a scenáristka. V současné době je dramaturgyní Centra dokumentárních pořadů ČT.

V minulosti se autorsky podílela na vzniku úspěšného sitcomu tv Nova Comeback, působila jako scenáristka dialogů pro seriál Ordinace v růžové zahradě 2, Vyprávěj a dalších, či nárazově konzultovala pro komerční televize pořady ve vývoji. Ráda taktéž vzpomíná na krátkodobou spolupráci s Petrem Bokem při vývoji seriálu pro tv Nova.

V současné době pracuje jako dramaturg ČT, je členkou občanského sdružení Divadla na tahu a občanského sdružení „Múzy na koni“ jejichž nejvýraznějším počinem je zatím putovní divadelní fotoateliér, který nemá v naší zemi obdoby. Ve spolupráci s Vandou Hybnerovou – zakladatelkou tohoto občanského sdružení - také vzniklo divadelní představení pro divadlo Bolka Polívky „Pokoj“.

V roce 2011 o Vánocích měla premiéru její divadelní hra pro děti „Uloupená vánoční hvězda“, kterou uvedl soubor Kulich v režii Lindy Duškové.

Film byl inspirován projektem Week of Life