Peter von Reichenberg

Petr Gabaj se narodil v roce 1961 do divadelní rodiny – rodiče Eva a Eduard Gabajovi byli sólisté baletu Divadla F. X. Šaldy v Liberci a tak není divu, že Petr strávil dětství ve zkušebnách a v divadle, což položilo základ pro jeho budoucí vývoj; téměř každodenní kontakt s uměním vzbudil jeho zájem nejen o tanec, ale i o hudbu.

Od útlého věku hraje na klavír i na kytaru a k jeho koníčkům se záhy přidává i fotografie. V 15 letech odchází do Prahy studovat klasický tanec na Státní konzervatoři, po studiu se stává členem baletu Národního Divadla a po několika letech odchází do domovského Liberce. V průběhu let se stále více věnuje hudbě jako hudebník i jako autor a po několika sezónách v libereckém baletu definitivně končí tuto část své kariéry, aby se hudbě věnoval naplno. Po účasti v několika hudebních skupinách, kde hrál střídavě na kytaru, baskytaru nebo klávesy, zakládá vlastní skupinu Bangs, se kterou vystupuje v ČR i v zahraničí. Podíl autorské práce (jako skladatel a textař je zastupován OSA od roku 1985) je stále více převažující i uspokojující, takže v roce 1995 Petr končí dráhu aktivního hudebníka a zakládá nahrávací studio a agenturu Phaeton. Prvním producentským projektem je pětičlenná dívčí skupina Harem, jejíž CD vychází v roce 1997 u vydavatelství Monitor/EMI. Vedle toho stále více fotografuje a v roce 1998 získává svoji první reklamní zakázku, kterou realizuje pod pseudonymem Peter von Reichenberg, který je odkazem na autorovo rodiště (Reichenberg = Liberec). Současně následují další hudební projekty a při přípravě videoklipu k jednomu z nich se Petr setkává s majitelkou castingové agentury CORP Production, aby se necelý rok nato stal spolumajitelem této společnosti. K fotoaparátu se přidává i videokamera a produkce několika hudebních videoklipů. Práci v agentuře, fotografování a natáčení však věnuje stále více času a v roce tak 2005 uzavírá svoji činnost hudebního producenta. Své předchozí zkušenosti z divadla i hudební branže pravidelně zúročuje nejen při pořádání castingů na filmy a TV reklamy pro klienty z celého světa, ale i při občasné herecké práci před kamerou (reklamy, TV seriály). Příležitostně komponuje a nahrává hudbu k reklamám, ke krátkým filmovým projektům, vytvořil dodnes používanou sadu jinglů rádia Blaník nebo znělku k filmovému festivalu Finále Plzeň.

V současné době se Petr věnuje castingům, režii i produkci (např. videoklip skupiny Eddie Stoilow & Xindl X s názvem „Elita“ – únor 2012) a vedle toho je stále aktivní za kamerou i fotoaparátem jako Peter von Reichenberg (portréty, interiéry, gastronomie, nábytek, móda, reklama). V letošním roce připravuje k vydání knihu fotografií Twogether a stále čeká na příležitost napsat filmovou symfonickou hudbu.

Film byl inspirován projektem Week of Life